Uzyskaj najbardziej wiarygodne, bezstronne recenzje najlepszych gier na wroclawgamesreview.com.pl

Jak grać w Texas Hold’em

Jak grać w Texas Hold’em

Rewolucja technologiczna przyniosła duże zmiany w branży gier hazardowych. Możliwość gry online wpłynęła na wzrost popularności wielu odmian rozgrywek, które dotąd zarezerwowane były jedynie dla kasyn naziemnych. Kasyna online wkroczyły do setek tysięcy domów na całym świecie, popularyzując nie tylko automaty do gier losowych, ale również gry karciane, w tym pokera online. Każdego dnia, ogromna liczba wielbicieli pokera zasiada przed monitorami komputerów, aby wziąć udział w rozgrywkach w sieci. Możliwości są ogromne – tysiące turniejów, maszyny karciane, popularne platformy dla pokerzystów czy proste kasyna internetowe z intymną atmosferą. Każdy gracz znajdzie drogę, która poprowadzi go we właściwy sposób, do stołu pokerowego online.

Texas Hold’em w kasynach online

Statystyki wskazują, że podobnie, jak w kasynach naziemnych, w kasynach online dominują rozgrywki w Texas Hold’em. Ta popularna odmiana pokera od lat zdobywa serca graczy. Nic dziwnego – proste reguły, tak typowe dla tej królewskiej gry, łączą się z bardzo dużym polem na grę psychologiczną. Mimo że rozgrywanie partii Texas w Internecie wyklucza pole obserwacji związane z mimiką przeciwników, ruchami czy zachowaniem przy stole, umożliwia skupienie się na tym, co najciekawsze – strategii rozgrywek graczy. Gra w pokera w sieci wymaga dużych umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Nie oznacza to, że początkujący pokerzysta nie może wziąć udziału w turnieju – może, ale musi liczyć się z dużą konkurencją.

W dzisiejszym wpisie skupimy się nie tylko na przedstawieniu ogólnych zasad gry w Texas Hold’em, ale przede wszystkim, na zasadach prowadzenia rozgrywek w kasynach internetowych. Instrukcji dotyczących podstaw pokera jest mnóstwo, nie trzeba długo szukać, aby móc zapoznać się z setkami wartościowych poradników. Warto jednak wiedzieć, jak Texas Hold’em funkcjonuje w sieci, jakie ma ograniczenia i czym może zaskoczyć nawet doświadczonego gracza.

Krótki poradnik pokerzysty

Krótki poradnik pokerzysty

Aby znaleźć się w świecie pokera online, warto znać fundamentalne podstawy i instrukcje. Texas Hold’em nie jest skomplikowaną grą, jeśli chodzi o reguły. Trudność prowadzenia satysfakcjonującej rozgrywki nie wynika z jej zasad, ale z czynnika ludzkiego. Próba uzyskanie przewagi nad przeciwnikiem, na podstawie obserwacji prowadzenia przez niego rozgrywki, jest właściwym sensem gry Texas Hold’em.

Podstawowe zasady Texas Hold’em

Zasady Texas Hold’em nie są tajemnymi drzwiami do sukcesu gracza, ale bez ich znajomości nie ma mowy o budowaniu doświadczenia. Wprawdzie gra w kasynach online różni się kilkoma szczegółami od rozgrywek naziemnych, fundamenty pozostają wspólne. Celem gry jest przejęcie puli leżącej na stole. Gracz może to zrobić na dwa sposoby: uzyskać najsilniejszy układ kart i pokonać rywali lub przekonać przeciwników, że jest w posiadaniu najmocniejszego układu i liczyć na ich wycofanie się z rozgrywki.

Podczas rozgrywki, gracz otrzyma dwie karty zakryte – widoczne tylko dla niego. Na stole, w kolejnych etapach pojawi się pięć kart widocznych dla wszystkich graczy. Zarówno karty w dłoni gracza, jak i leżące na stole, mają posłużyć do stworzenia jak najsilniejszego układu.

Figury pokera

Układy pokera online, identycznie jak w wersji naziemnej, składają się z określonych figur. Talia do pokera liczy 52 karty: od 2 do 10 i walety, damy, króle i asy. Figury Texas Hold’em są niezmienne. Tylko umiejętna i szybka ocena wartości posiadanych figur, może doprowadzić gracza do pomyślnego wyniku rozgrywki.

Układy pokera

W pokerze online nie pojawia się nic nowego w kwestii układów Texas Hold’em. Identycznie, jak w pokerze naziemnym, pojawiają się znajome nazwy:

 • wysoka karta (pojedyncza, mocna karta, będąca wsparciem), 
 • para (dwie takie same karty), 
 • dwie pary (dwie pary dwóch takich samych kart), 
 • trójka (trzy takie same karty), 
 • strit (pięć kolejnych kart), 
 • kolor (pięć kart w tym samym kolorze), 
 • full (para plus trójka), 
 • kareta (cztery takie same karty), 
 • poker (strit w kolorze),
 • poker królewski (poker, który kończy się asem).  

Podstawowe czynności w trakcie rozgrywki

Gracz musi wiedzieć, jakie akcje powinien podejmować w określonej sytuacji. W kasynach online nie wydaje komend głosowych, musi kliknąć odpowiedni przycisk w określonym przez reguły stołu czasie:

 • blindy (stawki w ciemno),
 • małe blindy (małe ciemne),
 • duże blindy (duże ciemne,
 • button, dealer (prowadzący rozgrywkę),
 • check (czekanie),
 • call (sprawdzanie),
 • bet (pierwszy zakład w rundzie),
 • fold (pas),
 • raise (podbicie),
 • all in (wejście za wszystkie żetony).

Przebieg rozgrywki Texas Hold’em

Zasady pokera Texas ściśle określają przebieg poszczególnych etapów. Gracz musi mieć świadomość, co go czeka, aby móc dopasować długofalową strategię. Tylko dokładna znajomość reguł, może zaprowadzić go do wygranej. Przebieg rund pokera Texas w kasynach internetowych wygląda następująco:

 • otwarcie (rozdanie żetonów i wybór dealera),
 • ciemne (wyłożenie małych i dużych ciemnych),
 • rozdanie (każdy zawodnik otrzymuje po dwie zakryte dla przeciwników karty),
 • preflop (zawodnicy podejmują akcje w oparciu o wartość swoich kart),
 • flop (wyłożenie trzech otwartych kart na stół plus licytacja),
 • turn (wyłożenie czwartej karty plus licytacja),
 • river (wyłożenie piątej karty plus licytacja),
 • showdown (ujawnienie układów i wyłonienie zwycięzcy).

Strategie Texas Hold’em podczas gry online

Strategie Texas Hold’em podczas gry online

Czy drobne różnice w zasadach Texas Hold’em online i naziemnego mogą mieć wpływ na rodzaj stosowanych przez graczy strategii? Na pewno tak, ponieważ tak drastyczna zmiana środowiska gry wymaga od gracza specyficznych umiejętności. Tak, jak napisaliśmy we wstępie, gracz zostaje pozbawiony narzędzia obserwacji wzrokowej. Nie może wykryć zakłopotania czy nerwowości przeciwnika i na tej podstawie ocenić wartości jego kart. Ma to jednak swoje plusy, jeśli nie widzi przeciwnika, przeciwnik nie widzi jego. Czy są strategie, które można przenieść z kasyn naziemnych do internetowych? Odpowiemy na to pytanie, specjalnie dla naszych czytelników.

Ocena stylu gry

Może wydawać się, że ocena stylu gry przeciwnika, którego nie można zobaczyć, jest bardzo trudna. Niekoniecznie – doświadczony gracz wychwyci błędy, które mogą sugerować niedoświadczenie rywala lub jego zakłopotanie i przekuje to na swoją korzyść. Kasyna internetowe pozwalają na ukrycie twarzy, ale nie dają możliwości korekty pomyłek. Gracz bez dostatecznej wiedzy i obycia zostanie bardzo szybko wychwycony przez kolegów z większą wprawą. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim, konieczna jest wnikliwa i dogłębna znajomość zasad gry w pokera texas. Pewne reguły muszą przejść w nawyk, dopiero wtedy można myśleć o budowaniu bardziej złożonej strategii.

Blef 

Tajna broń pokerzysty – blef, to narzędzie tylko dla najbardziej doświadczonych graczy. Nieumiejętny blef może więcej zepsuć niż naprawić, zatem warto stosować go ostrożnie. Przekonanie przeciwnika o sile bądź słabości swoich kart wymaga sporo zachodu, zwłaszcza w kasynach internetowych. Tutaj przydaje się umiejętna manipulacja stawkami w licytacjach. Nie można jednak przesadzić, ponieważ w blefie najważniejsza jest nieregularność, zwroty akcji. Stały schemat będzie bardzo prosty do rozpracowania i nie przyniesie wymiernych korzyści. Podczas stosowania blefu nie można rozmyślać o zasadach Texas Hold’em – ta część prowadzenia gry powinna być wykonywana automatycznie. Gracz powinien skupić się na stworzeniu iluzji, która przekona rywali i da mu nad nimi przewagę.

Rozgrywki na żywo czy automaty karciane?

W kasynach online można grać w pokera Texas Hold’em na wiele sposobów. Gry kasynowe, umożliwiają wielbicielom królewskiej gry, skorzystanie z opcji wzięcia udziału w rozgrywce przeciwko algorytmowi. To doskonała okazja, aby przećwiczyć układy i nauczyć się pokerowej rutyny, przy okazji świetnie się bawiąc i wygrywając pieniądze. Oczywiście, w trakcie gry na automatach nie ma mowy o strategii czy jakiejkolwiek manipulacji. Rozgrywki na żywo przyciągają wielbicieli emocji. Wbrew pozorom nie trzeba być wytrawnym graczem, aby dostać się do stołu pokerowego live. Wystarczy zalogować się do kasyna online, wejść do zakładki live i wybrać odpowiedni stół. Pokoje dostępne są o każdej porze dnia i nocy. Gracz ma prawo wyboru stołu ze stawkami o wysokości, która będzie odpowiadać jego budżetowi. Trzecią opcją dla graczy Texas Hold’em są turnieje pokerowe w kasynach internetowych. Jest to doskonała okazja, aby zmierzyć się z wieloma przeciwnikami i zdobyć szansę na duże pieniądze. Wartość nagród w niektórych turniejach może przekraczać nawet kilka milionów euro.

Podsumowanie i nasze spostrzeżenia

Gra w Texas Hold’em w kasynach online jest naprawdę dla każdego. Warto jednak umieć ocenić, czy jest się gotowym, aby podjąć wyzwanie i zmierzyć się z graczami pokera z całego świata. Tylko dokładna znajomość zasad Texas Hold’em może pomóc w osiągnięciu satysfakcjonujących wyników. Jak twierdzą wytrawni, zawodowi gracze pokera – pokerzysta uczy się przez całe życie. Nie wystarczy pokerowa twarz, tym bardziej w kasynie internetowym. Trzeba sporo wysiłku i nauki, aby dołączyć do liderów. Warto jednak pokonywać trudności i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Początkowe porażki w końcu zmienią się w sukces.

Reviews

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *